Pořiďte si solární plachtu a užijte si příjemně teplou vodu

Možná jste již přemýšleli, že občas zrovna to počasí není až tak lákavé, abyste skočili do bazénu, tak by bylo fajn mít uvnitř teplou vodu. Nebo si zkrátka prodloužit dobu koupacích radovánek až do podzimu. Jenomže úvaha o drahé investici vytápěného bazénu vás ihned uvede do reality. Jen ty náklady na ohřev tolika litrů vody. Ovšem kdybyste si pořídili solární plachtu, tak by byl ohřev bazénu prakticky s nulovými náklady, kromě počáteční investice. Pokud tomu stále nevěříte, https://www.chlorito.cz/solarni-plachty vás mohou přesvědčit o pravém opaku.

bazének

Existují i jiné ohřevy vody

Příjemně teplá voda vzniká díky solární energii. Prakticky využijeme slunečního svitu a máme zajištěný průběžný ohřev vody v bazénu a to bez dalších nákladů. Samozřejmě že na trhu seženete i dražší prvky, než jsou solární plachty, například kolektory, které můžete zapojit podle dílů do sebe a mít je podél bazénu. Instalaci prakticky zvládne každý, navíc systém je efektivní a šetrný. Je v souladu s životním prostředím. Voda protéká skrz systémy ohřevu a vlastně je teplá pouze díky slunečním paprskům.

Proč pořídit solární plachtu:

  • Chrání bazén – pokud ji natáhnete přes plochu, tak vám bazén nejen ochrání před hmyzem nebo vůbec veškerou nečistotou, která sem může běžně napadat, ale zároveň také vodu ohřeje. Proto je možná lepší rovnou zakoupit solární než krycí plachtu.
  • Ohřívá vodu – bez zbytečných dalších nákladů, takže je ideální pro ty, kteří nechtějí investovat do klasických nebo speciálních ohřevů vody.
  • Ušetří finance – teplá voda není vše, dokáže totiž zabránit odpařování vody, tudíž nemusíte bazén tak často dopouštět.
  • Je ekologická – pracuje na přírodním principu.
  • Udrží teplotu – takže nejen, že vám poskytne příjemně teplou koupel, ale zároveň přes noc nevychladne, má totiž skvělé izolační schopnosti.
  • Má skvělé bublinky – to jsou dobré pomocnice, přitahují totiž již zmíněné teplo.

zahradní bazén
Pokud se rozhodnete pro koupi solární plachty, tak rozhodně neprohloupíte, když investujete do pojízdného navijáku, který bude zase vaším pomocníkem při natažení nebo odkrytí plachty.