Alespoň jeden jediný víkend

V dnešní době již není problém si objednat třeba na víkend kvalitní a profesionální služby v lázních nebo v místech, kde se běžně provádí wellness pobyty. To dokonce provozují různá hotelová zařízení nebo jsou spojována s pobytem na zámcích a hradech. Na druhou stranu, profesionální lázeňská péče je něco úplně jiného a také je možnost vyzkoušet i některé z méně známých uvolňujících procedur. V podstatě si můžeme dopřát ještě něco navíc – masáž, saunu, vířivku, bazén, případně kosmetiku a další. Pak je možné spojit lázně s kvalitním wellness pobytem. Ideální stav, kdy se nám nebude chtít ani vrátit do reality všedního dne.
žena v sauně.jpg

Klasický relax

Pokud zvolíme variantu wellness v lázních, můžeme počítat s odbornou péčí, ale i kvalitními službami. V každém lázeňském zařízení by měla fungovat taková agenda nabízených procedur. Vzhledem k tomu, že pobyt si budeme hradit sami, bez nároku na příspěvek od zdravotní pojišťovny, tudíž máme na výběr z mnoha metod a to podle svých zájmů, potřeb, ale například i touhy nebo chuti určité procedury zažít. Zkrátka můžeme plánovat podle svých představ s materiálem, který máme k dispozici. Nejedeme do nemocničního zařízení, kde jsou trochu jiné podmínky. Klienti wellness pobytů si vše plně hradí sami a také se mohou volně pohybovat a užívat si podle svého rozvážení. Samozřejmě se musí dodržovat nějaký lázeňský řád, ale to je to samé jako v ostatních pobytových zařízeních.
masáž obličeje.jpg

Dopřáváme tělu správnou dávku relaxu

Mezi základní procedury patří různé koupele v bylinkách nebo slatinové zábaly, masáže, ale také například hydroterapie, oxygenoterapie nebo kryoterapie. Že jsou to divné názvy? Ano jsou, ale na druhou stranu jich existuje ještě daleko více. Jen druhů masážních technik je kolem 1 000. Takto můžeme vyzkoušet koupele s vonnými oleji, perličkovou masáž nebo skotské střiky. Inhalovat kyslík, kdy se nám zlepší paměť a sníží únava nebo můžeme vyzkoušet metodu, při které naše tělo vystavíme extrémně nízkým teplotám. I tato reakce pomáhá v léčbě. Ne vše nám bude příjemné, ale vyzkoušet se prý má všechno, co nám jen zdravotní stav umožní. Takže hurá za dobrodružstvím.