Nový pohled, nový přístup

Naše příroda si zaslouží, abychom se k ní začali chovat mnohem šetrněji, než doposud. Sama se nedokáže vyrovnat s mnohým odpadem, kterým ji zahlcujeme.
 čisté životní prostředí
Pokud s odpadky budeme dělat to, co doposud, tak se nám a naši budoucí generaci příroda „pomstí“.
Snad každý se těší z krásy hor, lesů, luk, čistých potoků a řek. Víme všichni, jak naše zdraví ničí chemie. Snažíme se kupovat ekologické potraviny a různé ekologické výrobky. Chceme žít bez nemocí a stresů, dýchat čistý vzduch a mít zdravé děti. Tak bychom mohli pro to něco udělat.
 obchod s potravinami bez obalu
Je mnoho způsobů, jak naší přírodě pomoci. Stačí jen chtít.
 
  v  Třeba začít šetřit obaly na potravinách nebo drogistickém zboží.
 
Nestačí jen, aby se pěstovaly ekologicky čisté potraviny, které si koupíme. Přírodě můžeme pomoci i tím že nebudeme používat igelitové tašky, sáčky a podobné obaly, alespoň co se týká potravin. Postupně jak v Čechách, tak na Slovensku se otevírají obchody a obchůdky jak ve městech, tak na vesnicích, kde se prodávají potraviny bez obalu. Stačí přijít do tohoto druhu obchodu se svými obaly, například čistými sklenicemi nebo i jiné nádoby (dózy, krabičky, plátěné sáčky), ve kterých si zakoupené potraviny budete doma uchovávat. V obchodě vám potraviny odváží a odsypou. Jednoduché a praktické. A navíc, levnější. U všech potravin budete znát jak původ, tak záruční dobu.
 
  v  Co vše se prodává?
Mouka, rýže, veškeré luštěniny, cukr sůl, ořechy, Sušené ovoce všeho druhu, těstoviny, olej a jiné nápoje, ryby, maso, uzeniny, sýry, mléko a mléčné výrobky, ovoce, zeleninu a mnoho dalších.
        To se týká i drogistického zboží.
 
 luštěniny bez obalu
Pokud vás tato krátká nabídka oslovila, tyto obchody mají své webové stránky. Stačí na internetu zadat dvě slova: bez obalu. Těch webových stránek je mnoho. Dozvíte se na nich nejenom vše o nabízeném sortimentu, ceny adresu prodejny. Tyto výrobky se dají též objednat online přímo k vám domů. Je to jednoduché a pohodlné. Na internetu najdete též mapu všech prodejen v Čechách, Moravě a i na Slovensku.
 
Využít prodej potravin a jiného zboží BEZ OBALU, stojí za to. Je to jedna výzva, jak můžeme začít šetřit přírodu.