Jak se nezbláznit ze stěhování


Psychiatrické ordinace se nemusí plnit lidmi, kteří mají za sebou stěhování, a očekávají odbornou pomoc z toho šoku, který si navodili sami. Těmto situacím se dá předcházet včasnou přípravou a důkladnou organizací. Nejhorší situace nastávají v okamžiku, kdy chcete všechno zvládnout během nadcházejícího víkendu, a sjednáváte stěhovací firmu skutečně narychlo.

kartonové krabice

Ve filmu „Svatební cesta do Jiljí“ si Josef Abrhám vytváří plán cesty, popsaný na papíře, až to budí úsměv na rtu, do jakých zachází absurdních situací. Realita však ukazuje, že v případě stěhování bytu v Praze se vyplatí psát si všechny nápady právě na papír, protože se jedná rozsahem o jednu z nejnáročnějších situací v životě. Co si zapsat a na co myslet včas?

krabice pro stěhování

Parkování – někde se za parkování platí a je také nutné si vyžádat extra povolení. Úředníci na to mají celý měsíc.

Krabice – kartonové krabice se dají koupit ve specializovaných e-shopech, je to lepší volba, než je pracně shánět někde po skladech obchodních domů.

Žádné noviny – časopisy a noviny pouští tiskařskou barvu a páchnou, důvěřujte raději osvědčené bublinkové fólii.

Tenká fólie na nábytek – velké předměty, jako nábytek či spotřebiče, balte do tenké fólie navinuté v roli. Fólie chrání před zašpiněním a poškrábáním velmi spolehlivě.

Rozebíratelný nábytek – ten raději rozeberte a nespoléhejte na to, že vydrží transport všechny spojovací díly. Právě tam se může skříň, stůl nebo postel rozviklat, odlomit a jinak vážně poškodit.

Koberce – ty by se neměly přehýbat, pamatujte na to a balte je do rolí tak, že bude uvnitř nějaký předmět, který klade proti přehýbání odpor, např. ocelová trubka, dřevěná lať nebo prkno.

Těžké předměty – máte-li doma velmi těžké předměty, a to se týká i automatické pračky, svěřte raději jejich přenášení profesionálům. Pokud zrovna aktivně neposilujete, můžete to odnést i na svém zdraví.