Být stále mlád

Nedopřát si v našem krátkém životě pořádně nezdravá chutná jídla či si odepřít uklidňující cigarety a alkohol, bývá pro většinu lidí otravné; pro některé dokonce zbytečné. Jak ale chceme žít dalších x let, když zapomínáme na své zdraví! Společně se tedy podíváme na základní body vhodného stravování či jak se v životě cítit šťastně a v plné síle.

 pekáč zeleniny a hub

Jak na to?


1.       Nejdůležitějším a nejhlavnějším bodem je především pestrá a vyvážená zdravá strava, do které bychom měli zahrnout všechny významné složky, jako jsou sacharidy, bílkoviny, tuky, vitamíny a vláknina. Také bychom neměli zapomínat na snídaně, neboť značí hlavní jídlo dne, a na řádný pitný režim (denně alespoň 1 a půl litru vody nebo neslazeného čaje).


2.       Spát minimálně 7 hodin. A v pravidelnou dobu! Nechcete se přeci celý den cítit unavení a nevyspalí.


3.       Najít si během dne chvilku pro sebe a relaxovat. Záleží na vás, co vás baví. Můžete např. si číst, poslouchat oblíbenou hudbu nebo si jít zacvičit. A také se díky odpočinku nebudete tolik stresovat. A všechny pracovní a domácí úkoly budete zvládat levou zadní.
šeřík u knihy


4.       Usmívat se. Být veselá, optimistická. I duševní pohoda je velmi zásadní!


5.       Pro zdravého ducha zdravý pohyb. Nenávidíte jakýkoliv sport? Stačí pouze přestat tolik využívat automobily, MHD, atd. a místo toho se jít třeba jen projít. I menší procházky dělají zázraky!


6.       Stýkat se často se svými přáteli a rodinou. Zajděte si do kina, do divadla, na koncert nebo jen na kávu. Lidi, kteří vás mají rádi, to potěší, a i vy se budete cítit skvěle! Vztahy se také řadí do velmi důležitých bodů našeho lifestylu.


7.       Omezte kouření a alkohol pijte střídmě.

 

Díky pořádnému dodržování lifestylu (česky zdravotní styl) budete mít energii na rozdávání a deprese vám dají sbohem (pokud na ně trpíte). Ještě stále pochybujete o pozitivních účincích zdravotního stylu?