Bylinková péče pro ženy

Intimní péče patří k samozřejmým úkonům každé ženy. Zásady péče o intimní partie každá žena zná. Některé možná netuší, že mycí prostředky mohou nahradit bylinkové přípravky. Při hygieně intimních partií rozhodně není vhodné používání parfémovaných výrobků. Základem pro očistu je čistá voda, která nenarušuje optimální PH. Použití syntetických výrobků se tedy snažte vyvarovat. Vždy si vybírejte co nejšetrnější přípravky. Očistný proces lze provádět za použití bylinných přípravků kupovaných nebo doma vyrobených.
řebříček obecný
Vyzkoušet můžete bylinné sedací koupele, které mohou pomoci odstranit i některé intimní potíže. Připravte si třeba sedací koupel z měsíčku lékařského, řebříčku a heřmánku. Vezměte hrst sušených bylin, zalijte litrem vroucí vody a nechte půl hodiny louhovat. Poté sceďte. Voda by měla mít takovou teplotu, aby vám byla příjemná. Pro ženy jsou jako stvořené i jiné léčivky. Tradiční ženskou bylinkou je kontryhel. O používání léčivky se můžeme dočíst již v historických herbářích. Jeho využití je širokospektré pro mnoho ženských problémů. Nejčastěji se používá ve formě čaje nebo právě sedací koupele. I maliník patří mezi bylinky vhodné pro ženy. Působí pozitivně na děložní svalstvo. Jeho užívání je naprosto neškodné a bez vedlejších účinků. Měsíček lékařský a řebříček obecný je vhodný při zapařeninách, opruzené a podrážděné pokožce. Ženy, které trpí na mykotické onemocnění, určitě ocení tee-tree olejíček. Olej má silné antiseptické účinky.
spodní prádlo
Pro problémy se suchou sliznicí je vhodné používat olej kokosový. Sliznici zvlhčí, ale nepodráždí. Než začnete přírodní přípravky používat, vezměte v potaz, že při nevhodném používání vám mohou způsobit svědění nebo pálení v intimní oblasti. K intimní hygieně patří i vhodné oblečení. Spodní prádlo vybírejte raději z čisté bavlny a nenoste kalhoty z neprodyšné a syntetické látky.