Jak to mít v suchu

Lidé nejsou vodní tvorové ani případní hastrmani. Jistě, občas se někam dojdou vykoupat, zaplavat si, přinejmenším občas použijí vanu, sprchu nebo aspoň umyvadlo a vodou občas čistí nejen sebe, ale i své svršky a spodky, ale ve vodě rozhodně nejsou ve svém živlu. Stejně jako nejsou ve svém živlu často ani tehdy, když se jich týká jen voda v přeneseném smyslu slova, tedy když v něčem plavou nebo jsou v něčem nekalém namočeni.
Vlhko lidem vesměs nebývá vlastním, a není ani moc divu. Protože si jistě dokážete představit, co to je dejme tomu stát venku v mokrém oblečení. To je nejednou o zdraví, a to i tehdy, když není zrovna žádná mimořádná zima.
sušičky v prádelně
A proto lidský jedinec odedávna uvažoval, jak si v tomto ohledu udělat dobře.
Někdy sušil své svršky nebo to, co se v jeho konkrétní době za svršky považovalo, pověšené ve větru někde na větvi, někdy k tomuto účelu využíval energii slunce, někdy si věci na sebe mohl usušit dejme tonu u ohně.
A ani tam ještě vývoj neustrnul. Právě naopak. Lidé vymýšleli a vymýšleli, koumali a bádali, a tudíž jednoho dne nastal moment, kdy spatřila světlo světa sušička. Tedy přístroj, který je… Co to vlastně je? Je to ?
To je otázka, na kterou se jen velmi těžko hledá odpověď. Protože co člověk, to možná i úplně jiný názor.
prádelna pro veřejnost
Někdo má sušičku za zcela zbytečnou věc, která jenom zabírá místo a dá se hravě oželet. Protože proč tuto mít, když stačí pověsit prádlo třeba na šňůru a ono dříve nebo později uschne? Proč spotřebovávat nějakou tu energii pro sušičku, když stačí dočkat jako husa klasu a ono to nakonec uschne samo? Proč… Zkrátka proč sušičku mít, když bez ní dokázaly naprosto spokojeně žít nespočitatelné předchozí generace?
Ovšem jsou mezi námi i jiní. Ti, kteří by sušičku dost možná za nic na světě nedali či nevyměnili. Protože dokážete si snad představit rodinu s více malými dětmi, jež by si mohla dovolit čekat, až jim uschne to, co je čerstvě vypráno? Nebo někoho, kdo to, co měl dnes na sobě, bude zítra potřebovat opět, jenže znovu čisté jak slovo boží? Těžko, že? Pokud není zrovna suchý a tropický den, usušit se to nezvládne jinak, než v sušičce.
Taková sušička to zvládne za chvíli. Než se jeden naděje. Za pouhých pár hodin je vypráno, usušeno a vyžehleno a život může jít dál. Není třeba dostatek místa k sušení takového prádla, značnou část prádla pak už ani není třeba žehlit, pokud ho člověk vyjme včas. Ze samostatné sušičky nebo z kombinace sušičky s pračkou.
Jistě, je tu i pár negativ, třeba to, že se sušičky nerozdávají zadarmo ani nerostou na stromech, a proto stojí peníze, jež nikdo nechce jen tak pro nic a za nic oželet, nebo to, že se v nich občas může prádlo srazit, ale žádné z těchto negativ není katastrofou.
A rozhodně je lepší mít sušičku, než nedobrovolně chodit jako vodník a cestou odkapávat ze šosu.