Rozbijte sexuální stereotypy

Generace žen byly po několik set let vychovány podle vzoru manželky, oddané matky a dobré dcery. Tyto sociální modely máme tak zažité, že jakýkoli projev vzpoury je považován za hřích.
pohled ženy

Sex pro štěstí

Začněme s nejjednoduššími věcmi, kterými je chemie v mozku. Sex má velmi důležité přínosy na biologické úrovni. Poskytuje nejen blažené potěšení, ale také posiluje pocit souznění s partnerem. Hormony štěstí a lásky, které explodují během pohlavního styku, jsou zodpovědné za všechno. Serotonin uvolňuje radost a pozitivní emoce, oxytocin zvyšuje lásku, dopamin zlepšuje náladu a testosteron ovlivňuje touhu a usnadňuje orgasmus. V důsledku toho se cítíme šťastnější a plní energie.
sebevědomá žena

Čím častěji, tím lépe

Studie prokázaly, že častější milování zvyšuje chuť k sexu. Čím více se milujeme, tím častěji se nám to líbí. Jak je to ale možné? DHEA je hormon, který má stimulační účinek a zvyšuje sexuální touhu. Koncentrace DHEA se zvyšuje s pravidelným pohlavním stykem. Časté milování tedy zaručuje, že s postupem času bude pro nás snazší dosáhnout orgasmu a každý další nás bude více povzbuzovat.

Revoluce v posteli

A teď vážně. Carl Gustav Jung věřil, že každá žena se nevědomě ztotožňuje s jedním z několika archetypů: matkou, nevěstkou, pannou, válečníkem nebo čarodějnicí. Naše kultura posledního půlstoletí přinesla hlavně dva archetypy: matku a pannu. Takové ženy se starají o ostatní, a pak o sebe, to platí i v ložnici. Rádi potěšíme naše partnery, ale bojíme se vlastního potěšení. Chcete-li rozbít tento stereotyp, musíte nejprve přijmout svou vlastní tělesnost a potřeby. Odvaha mluvit o svých touhách povede k asertivitě v jiných oblastech života. Jsme to my, kdo rozhodneme, zda budeme podporovat zastaralý model příkladné manželky a matky, perfektní z venku i když nešťastné uvnitř, nebo zda zahájíme cestu silných a osvobozených žen, které dělají to, co říkají a řeknou, co si myslí.

Objevte v sobě vlka

Sex není jen biologický sexuální akt, ale nejčistší projev spirituality. Láska bez zábran a se zralým partnerem má sílu mentální a emoční transformace. Spojuje ženu se svým divokým já. Koneckonců, matka příroda je také žena. Krásná, plodná a prosperující.