PROPAST cigaret, alkoholu a drog

ZDRAVÍ má člověk jenom jedno. Tak jak se o svoje ZDRAVÍ staráme, takové máme. Mělo by být naší předností, abychom předešli možným zdravotním komplikacím nebo životním pádům. Jak se o svoje tělo staráme, dříve nebo později se nám to vrátí i s daní. Hýčkání sebe samotného a svého ZDRAVÍ, můžeme přispět nejen kvalitnějšímu životu, ale i bez komplikovaného života. Zda se k tomu postavíme zodpovědně a s rozumem, nemusíme čelit nástrahám.

Životem nás provází dobré, ale i špatné období. Jestli se nedokážeme vyrovnat s určitými věcmi, které nejsou zrovna jednoduché, pak často uklouzneme. Jestliže si to dokážeme uvědomit v rané fázi, je cesty zpět. Jestliže propadneme jakékoliv možnosti, může nás to stát ZDRAVÍ, ale i ŽIVOT.

Osoby, často i z nudy nebo špatného kolektivu propadnou takovým neřestem, které nás mohou připravit úplně o vše.

STRAŠÁK JMÉNEM: CIGARETY, ALKOHOL, DROGY

Nejznámější, ale také nebezpečné neřesti, které nás mohou zničit.

I když se Vás to nemusí týkat, možná blízké osoby Vašeho okolí s tímto mají zkušenosti. Možná že CIGARETY a ALKOHOL nejsou tak nebezpečné jako DROGY, ale mají celkem významný dopad na naše ZDRAVÍ.

Zda KOUŘÍTE, PIJETE ALKOHOL nebo UŽÍVÁTE DROGY občasně, časem se může stát zvrat a vy můžete lehce padnout jakou moucha. Jistě že v tomto případě jsou nejhorší DROGY, ale ve skutečnost všechny tři varianty jsou NÁVYKOVÉ.

Ležící žena s cigaretou

ZKUSÍME, ALE NEBUDEME V TOM POKRAČOVAT

Možná už tuto větu z Vás někdo řekl nahlas, ale může to být pravda? Zkusit a nepokračovat? Co když to zachutná?

Tak jako člověk ochutná CIGARETU a zachutná, málo kdo s tím přestane. A tak je to vlastně úplně se vším. Věci, které jsou zakázaným ovocem, přece nejlépe chutnají.

Proto stojí za zmínku, aby byl člověk ostražitý a smažil se těmto aktivitám vyhýbat. Jestli máte rádi svoje ZDRAVÍ a sami sebe, jistě to není Váš případ.

Bar s více druhy alkoholu

JAK JE VŮBEC MOŽNÉ CIGARETÁM, ALKOHOLU A DROGÁM PROPADNOUT?

Tak jak je jednoduché něco z toho ochutnat, tak je velmi snadné tomu propadnout. Ať jen ze zvědavosti, z hecu nebo touhy vyzkoušíte a Vám se to zalíbí, je to špatně. Nejhorší variantou se může stát to, že Vám jedna z těchto věcí dokáže trochu eliminovat Vaše problémy a starosti. Jestliže máte nějaké období, které je pro Vás těžkým, lehce sáhnete po něčem, co Vám to utlumí. Zjistíte, že je to jednodušší a vy ujíždíte dál a dál. Pak zjistíte, že je to Váš spasitel a závislost se lehce prohlubuje. I když to není zpočátku tak viditelné a vy si myslíte, že to máme pod kontrolou, může být pozdě. Létáte v tom až po uši. V tuto chvíli se dá hovořit o ZÁVISLOSTI, ze které se těžko utíká.

PŘIZNÁNÍ ZÁVISLOSTI A VYHLEDÁNI POMOCI

I když máte zkušenosti se závislostí na CIGARETÁCH, ALKOHOLU NEBO DROGÁCH, pořád není pozdě. Vždy se to dá léčit. Je ale zapotřebí, aby si to člověk uvědomil a přiznal. Pokud bude ALKOHOLIK tvrdit, že nepije moc, pak je to právě naopak. Tak je to ze všemi závislostmi. Nikdy není pozdě z tohoto kruhu utéct, pokud sami budete chtít. Nezapomínejte, že jde o Vaše zdraví, se kterým si možná momentálně teď zahráváte.

Myslete na sebe, myslete na Vaše blízké, které se ZÁVISLOST týká. I když si myslíte, že je to Vaše věc, těžko se na Vás bude rodina dívat a schvalovat to, co děláte. Vaše ZDRAVÍ by mělo být na prvním místě, tak pro ně chtějte to nejlepší.