Proč je dezinsekce blech tak obtížná?

Ať se nám to líbí nebo ne, i v tom nejudržovanějším domě se mohou zabydlet nerůznější nezvaní hosté. Jistě, čím lépe opečovávaná ona stavba je, tím je tato šance menší, avšak nikdy tato pravděpodobnost není zcela nulová.

Je jasné, proč se jich chceme co nejdříve zbavit, koneckonců přináší spoustu nejrůznějších problémů. Tím největším je bezesporu fakt, že mohou být přenašeči nejrůznějších nemocí. A to nechceme riskovat, zvláště pokud v domácnosti bydlí děti či lidé se zhoršenou imunitou. Mezi další problémy, které mohou způsobit, jsou i škody na majetku či znehodnocení potravin.

blecha2

Mezi nejběžnější škůdce pak patří blechy. S těmi se někdy potýkal prakticky každý, kdo má domácího mazlíčka, zvláště pak psa či kočku. A je jedno, jak dobře se o něj staráte – stačí, aby se chvilku zdržoval v blízkosti jiného zablešeného zvířete, a je jedno, zda je to jiný pes či například ježek, a je pravděpodobné, že na něj nějaká přeskočí.

Problém je v tom, že si jich nemusíme všimnout, dokud jejich počet nedosáhne určité hranice. A pak už je jejich odstranění mnohem těžší.

Většina z nás jako první zkouší běžné komerčně prodávané přípravky. Ty však obvykle nebývají dostatečně efektivní. I když totiž zabijí většinu dospělých jedinců, odolná vajíčka obvykle přežijí. Pak se vylíhnou a celý proces může začít nanovo.

blecha

Navíc se mohou ukrývat nejen v kožichu zvířat, ale i ve tkaninách, jako jsou potahy gauče, psí pelechy či postel. Je tedy nutné ošetřit nejen veškerá domácí zvířata, ale i celý byt. A to nemusí být jednoduché.

Proto je v mnoha případech lepší, aby se dezinsekce blech svěřila odborníkům. Jistě, deratizátor si nechá za svou práci zaplatit, avšak budete mít jistotu, že odvede skutečně profesionální práci, a že se bleší invaze rozhodně zbavíte. A věřte, že to je mnohem důležitější, než peníze, neboť škody, které mohu způsobit na majetku a především na zdraví, nemusí být zrovna malé.