Orientace ve vodovodních bateriích

V koupelně se baterie umisťují přímo na umyvadlo či vanu, pokud jsou k tomu vyrobené anebo na zeď. Pro koupelnové baterie potřebujete jeden nebo dva otvory. Pákové baterie na umyvadlo vyžadují většinou jeden otvor, některé sprchové a vanové baterie musí mít otvory dva.

Páková baterie

Hubice pro výtok vody se musí přizpůsobit ergonomii umyvadla a její výška musí umožňovat snadné umytí rukou. Baterie s vysokou hubicí poskytuje větší prostor pro ruce a kohoutek s malým výtokem vody je diskrétní a nezabírá moc místa.

kou

Vanová baterie

Vanová baterie má kromě páky nebo kohoutků přepínač – ovládací prvek, kterým se volí, zda směrovat proud vody směrem k výtoku nebo ke sprše.

Výtok se používá k napouštění vany vodou, zatímco ruční sprcha připojená k flexibilní hadici umožňuje sprchu (v závislosti na typu ruční sprchy existují různé trysky).

Vanová baterie má obecně dva vodorovné vstupy pro upevnění na stěnu, které odpovídají dvěma vstupům teplé a studené vody.

koup1

Sprchová baterie

Sprchová baterie umožňuje pouze připojení ruční sprchy. Sprchová baterie je připevněna ke stěně koupelny nebo ke zdi sprchového koutu dvěma otvory. Pro větší pohodlí a snížení vlastní spotřeby vody můžete instalovat mezi sprchovou hadici a ruční sprchu redukční ventil.

Nejlevnější produkty se nevyplatí

Stejně jako u jiných produktů, je velký rozdíl v cenách koupelnových baterií. Ty se odvíjí od použitého materiálu, designu a značky. Nejvíce ovlivní životnost použitý materiál. Nejlevnější baterie při každodenním použití moc dlouho nevydrží. Nejčastěji se někde vytvoří prasklina, nebo v některém místě baterie přestane těsnit, a tak budete mít pořád baterii a blízké okolí plné vodního kamene. Vsaďte tedy na kvalitu, která vám vydrží roky bez zvláštní péče. Pokud je materiál, ze kterého je baterie vyrobená kvalitní, vydrží mnohem déle i povrchová úprava v dobrém stavu.

Při koupi koupelnové baterie se ujistěte, že je vyrobená ze schváleného a zdravotně nezávadného materiálu.