Není půjčka jako půjčka

O různých nabídkách půjček slyšíme v současnosti ze všech stran. Tu se nám nabízí taková, tu onaká, a vždy údajně ta nejlepší z nejlepších. Jenže je tomu skutečně tak?
Už i sama logika věci napovídá, že není. Že je vždy něco lepší a něco horší, ať to posuzujeme podle kteréhokoliv kritéria.
A zatímco pro někoho hrají rozhodující úlohu úroky, pro jiného může být nejdůležitější dejme tomu rychlost poskytnutí půjčky, pro dalšího může mít největší význam doba splácení nebo výše splátek, respektive dejme tomu i renomé toho, kdo půjčuje.

české koruny

Ovšem zatímco priority si dokáže stanovit každý člověk sám, ne každý také sám rozhodne o tom, u koho si nakonec půjčku vezme. Jednoduše proto, že právo na výběr mají nejen žadatelé, ale i poskytovatelé. Ti, kdo nabízejí peníze a tudíž i určují pravidla hry.
Někdo z poskytovatelů je totiž opatrný a sází na jistotu, zatímco jiný právě naopak. A je tak záhodno, aby se sešli právě ti, kdo si navzájem vyhovují, kdo si jsou ochotni vyjít maximálně vstříc.
A to jsou třeba i relativně problematičtí žadatelé o půjčku a nebankovní společnost s jejím produktem zvaným nebankovní hypotéka.

statistika

Tady se shoda na požadavcích nalézá vcelku snadno. Žadatel se totiž za onu půjčku musí zaručit zástavou vlastní nemovitosti, respektive nemovitosti třetí osoby, která je ochotna se zaručit, což je pro nebankovní společnost dostatečnou jistotou a tudíž už se není třeba zase až tolik zaobírat výší příjmů žadatele, případně nějakým tím záznamem v registru dlužníků. Tady stačí, když má žadatel alespoň nějaký příjem, ze kterého by mohl splácet, tady nemusí být ojedinělý zápis v registru nepřekonatelnou překážkou.
A člověk si tak může rychle půjčit klidně i až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti, a tuto částku pak splácet jeden rok až třicet let po takových splátkách, jež je schopen zvládnout bez obtíží.
A tak si stačí lehce zažádat a s největší pravděpodobností bude skoro obratem vyhověno. Čímž je tato půjčka ideální volbou pro leckoho. Třeba i pro vás.