Nechcete si firmu rovnou koupit?


My lidé jsme vesměs dost pohodlní. A i když by se to teoreticky nezdálo, jsou takoví i soukromí podnikatelé. Ti sice nejsou a ani nemohou být líní, to dá rozum, ale přece jenom také rádi využijí každou příležitost, jak si usnadnit život. A to třeba i v naprostých počátcích, tehdy, když se podnikateli teprve stávají.

Vezměte si totiž to, jak se někdo podnikatelem stane. To si dotyčný založí svoji firmu, bez níž to logicky vůbec nejde… A ani do toho se spoustě lidí nechce. Když si člověk představí to běhání po úřadech, leckdy ho to už v předstihu dost znechutí. A třeba se nakonec podnikatelem ani nestane, a to jenom proto, že je tu ta byrokracie.

prodej na trhu

Jenže ti, kdo podnikat chtějí, nakonec to martyrium přece jenom absolvují a firmu si založí. Anebo si zvolí jednodušší způsob. A to jaký? Prostě koupi rovnou hotové firmy. Což sice možná leckoho z našich lidí nenapadne, ale taková možnost tu skutečně je. On se u nás totiž doopravdy i takový prodej hotových společností s ručením omezeným, neboli hezky českoanglicky prodej ready made sro, nabízí. A kdo ví, na koho se obrátit, to má potom pochopitelně mnohem snazší. Protože co taková koupě předpřipravené s.r.o. vlastně obnáší? Skoro nic. Stačí si připravit necelých deset tisícovek a vybrat si takovou firmu, která člověku nejvíce imponuje.

prodej v obchodě

Aniž by se kdokoliv musel nějak mimořádně angažovat, může se stát podnikatelem velice rychle a snadno. Protože mu tu specialisté skutečně zařídí, co se jenom dá, včetně případného virtuálního firemního sídla, na kteroužto nabídku se tu specializují především.

Kdo tedy má zájem o registrovanou a v obchodním rejstříku zapsanou volnou živnost – výrobu, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona s osmnáctitisícovým základním kapitálem, může to mít i s kanceláří k dispozici v Praze nebo Brně. A co chtít víc?