Jak správně používat bass drive pedal

Asi každý z nás již někdy navštívil nějaký ples či zábavu. Ví tedy, že jejich nezbytnou součástí je i hudební produkce. Ta obvykle není zajišťována skutečně profesionálními hudebními skupinami, ačkoliv výjimky se občas najdou. Obvykle zde vystupují amatérské kapely, které nemají vlastní písně, nýbrž reprodukují díla jiných interpretů.

To však není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Hlavním problémem zde je fakt, že dovednosti členů těchto amatérských kapel nemusí být na stejné úrovni jako těch profesionálních. Navíc je zde i fakt, že nemusí v jejích řadách být všichni potřební hráči na hudební nástroje.

hudba10

Typickým příkladem je basa. Ta se u písniček velmi často používá k podkreslení hudby, a všichni víme, jak velký vliv basové tóny mají. Avšak stačí si jen uvědomit, kolik je v těchto amatérských kapelách basistů. Jak tedy můžeme tyto hráče nahradit?

Jednou z možností je využít zařízení jako je bass drive pedal, které dokáže vytvářet basové zvukové efekty. Je možné jej využít nejen při úpravě písničky na počítači, kde se přizpůsobuje schopnostem a dovednostem jednotlivých členů skupiny, ale také přímo během živé produkce.

Faktem totiž je, že jakoukoliv skladbu musí amatérské kapely předem upravit s pomocí počítačových programů. K tomu se používají i nejrůznější zařízení, jako jsou například sekvencéry, ekvalizéry, nebo již zmíněný bass drive pedal.

hudba8

Tyto úpravy slouží k tomu, aby dokázali reprodukovat i náročné kousky, které patří mezi lidmi k nejoblíbenějším. Také díky tomu zlepší celkovou kvalitu své produkce, což je také velmi důležité. Čím lepší totiž budou, tím častěji budou najímáni, a tím více peněz hraním vydělají.

Tyto peníze mohou následně použít k nákupu nových programů a nástrojů, které jim dále pomohou zlepšit kvalitu produkce, a dále zvýšit jejich oblíbenost. A to je výsledek, kterého se všechny kapely, ať už amatérské či profesionální, snaží dosáhnout.