Bez řidičského průkazu není radno do provozu

Spoléhat se na štěstí v dnešním provozu se skutečně nevyplácí, proto není zodpovědné jezdit bez řidičského oprávnění. Trest za způsobenou nehodu by byl posuzován daleko přísněji a možná i s dalšími tvrdšími následky, než si v danou chvíli můžeme připustit. Nemluvě o vysoké pokutě, ale také zákazu řízení v určité délce. Tady nepomohou ani smutné oči, pláč a dokonce ani to, že jsme absolventi autoškoly, ale ještě nemáme za sebou řádné zkoušky. Velmi špatné je i to, když vyjedeme s dopravním prostředkem, na které jednoduše nemáme oprávnění. To mnohdy pokouší řidiči motocyklů, jelikož tady jsou povoleny různé hranice. Není jednoduché se hned zorientovat ve správné skupině, ale vždycky se dá přejít na silnější kubaturu, když se nastoupí znovu do autoškoly. Takto si v průběhu života lze dodělat řidičské oprávnění na různá vozidla. Všechny druhy výcviku Autoškola Holešovice jsou vyučovány zodpovědnými učiteli, kteří mají k výuce příslušné oprávnění.

motocykl

Motorkáři, dejte pozor na co máte oprávnění

Jízda na motorce je svým způsobem adrenalin a také pro někoho relax, vyčištění hlavy, zkrátka něco jako antidepresiva. Ovšem není jednoduché se vyznat v tom, co vlastně můžeme řídit, aby to bylo v souladu se zákonem. Nepostačí vědět, že velké písmeno A vždycky bude znamenat výcvik pro motorky. Přirozeně se to ještě trochu rozděluje, kdy AM bude pro slabý objem do 50 cm3 a rychlostí se budeme pohybovat do 45 km/hod. To skutečně je málo a tak většina zkusí A1 tady je to trochu veselejší a stoupáme na 125 cm3 a lepšíme se i ve výkonu do 11 kW. Za chvíli už se to bude zdát málo, tak se usedne opět do lavic a na cestě bude A2, kdy výkon 35 kW častokrát postačí. Ale úplný strop je A bez přídavků a také mašina není limitující.

řidičský průkaz

Řidiči automobilů mají také své písmenko

Osobní automobil dostal přiřazeno písmeno B a nákladní C. Je to jen strohý výčet. Autoškola poskytuje výcvik ještě na jízdu s přípojným vozíkem a písmeny se to může v řidičském průkazu jen hemžit. Záleží jen na jedinci, co vlastně potřebuje nebo po čem touží. Častokrát musíme jednat i podle požadavků, které na nás klade zaměstnavatel a podle toho si zařídit nejlepší autoškolu, která vyjde vstříc jak s výukou, tak s povinnými jízdami, bez kterých se celé studium neobejde.