Betonové ploty Olomouc řeší vlastní soukromí

Udržujete-li dobré sousedské vztahy, pak je vhodné ohraničení vaší parcely pojmout velkoryse. V takových případech je ideálním řešením krátce střižený živý plot, na psychiku působí jako dokonalá ozdoba zahrady, dodává energii a jeho zelená barva uklidňuje mysl. Někteří lidé se se svými sousedy často navštěvují a součástí plotu bývá i vstupní branka nebo průchozí otvor.

kamenné zdivo

Živé ploty versus zeď

V dnešní době jsou však takové vztahy spíše výjimkou, mezi lidmi bohužel panuje převážně nedůvěra a tak nezbývá, než si zajistit své vlastní soukromí. Téměř pravidlem to bývá u novostaveb, na samotách a polosamotách, anebo v místech, kde pozemek hraničí s veřejným prostranstvím, se silnicemi s hustým provozem, s průmyslovými objekty, parkovišti či nákupními centry.

Dříve se oplocení řešilo převážně zdivem nebo odlévaným betonem v kombinaci s kameny, dnes je možné využít moderní technologie betonových plotů.

Betonové ploty Olomouc a kdekoli jinde v oblasti Hornomoravského úvalu mohou být nejen účinným prostředkem pro zajištění soukromí, ale mohou plnit i funkci estetickou. Vyrábí se v mnoha dekorativních vzorech a barvách a nejsou to jen škaredé, strohé plochy. Jestliže je vhodně sladíte s okolním prostředím, můžete vytvořit jedinečný přírodní amfiteátr. Lze je doplnit okrasnými stromy a keři, skalkou, posezením pod pergolou, pnoucími rostlinami, částečně živým plotem, např. z tújí, můžete jejich výšku zvolit jako kaskádu, případně horní díl doplnit okrasným prvkem.

popínavý břečťan na zdi

Hradba z betonových odlévaných desek má své výhody i z praktického hlediska, jde totiž o takřka bezúdržbové řešení, odolné vůči povětrnostním vlivům v létě i v zimě, a to i v těch extrémních projevech silných mrazů, u vysoké vrstvy sněhu a letních veder spojených s intenzivním slunečním zářením. Beton se odlévá do forem spolu s ocelovými armaturami a jde o certifikovaný materiál s životností zhruba čtyř desítek let.