Vyvážíme ji do Evropské unie

Ano, vyvážíme ji do Evropské unie, která rozhodla, že nejen naše, ale všechny energetické společnosti členských zemí Evropské unie musí své přenosové soustavy elektřiny předat trhu. Představitelé Evropské unie toto rozhodnutí zdůvodňovali tím, že dojde ke snížení ceny elektřiny, protože u energií vznikne konkurence. A tak začaly vznikat různé energetické společnosti. Odborníci již tehdy upozorňovali, že vše může takto být funkční pouze do určité doby. Ano do doby, kdy bude energetický trh stabilní, bez nějakých problémů. Tak to mohlo fungovat, protože elektrárny tyto společnosti vůbec nevlastní, tyto společnosti pouze spekulují a vydělávají na trhu. Evropské unie, tedy rozhodla, že nejen naše, ale všechny energetické společnosti členských zemí Evropské unie musí své přenosové soustavy elektřiny předat trhu. Uměli to představitelé Evropské unie, není nadto to Hlavně hezky zdůvodnit Hypoteka-bez-registru.

drahá elektřina

Jak to tedy vlastně s naší českou elektrickou energií je? Majitelé českých elektráren vysvětlují, že 1kWh vyrobí za 0,15 Kč, pak se tam připočte emisní povolenka za 1,6 Kč a spekulanti navýší cenu pro koncového zákazníka až na 16 Kč. Takže nyní platíme my spotřebitelé i podnikatelé za plyn deseti násobek, elektřina nás stojí trojnásobek a od našich představitelů slyšíme, že jsme připraveni. Ale také to již není současnou skutečností, ceny jdou neustále nahoru a nikdo neví, jak to vlastně skončí.

peníze na energie

Podnikatelé pomalu a jistě krachují, nemohou ztráty, které mají díky drahým energiím, nějak nahradit. A co nyní mohou naši občané v této situaci dělat? Zde mají výhodu lidé, kteří vlastní nějakou nemovitost, kde by mohli bydlet a toto období energetických krizí přežít. A dojíždět do zaměstnání v dohodnutých skupinách se sousedy. Jednou tě povezu já a zítra pojedeš ty. Dále změnit ve své nemovitosti druh topení, být připraveni na variantu, že nebude plyn nebo i elektřina. Druh topení změnit na tuhá paliva, nakoupit do zásoby topivo. Nebo si zařídit panely na sluneční energii, to by šlo i v nájemních bytech, po dohodě s majiteli. Ale to vše stojí hodně peněz, kde na to vzít? Řešením je požádat u nebankovní společnosti o hypotéku, tam je totiž většinou tolerováno, že máte například nízké příjmy, nebo i nějaké dluhy.