Vůz z půjčovny dodávek Praha 4 můžete využít i pro odvoz nepotřebných věcí

Kam s odpadem

Každý z nás čas od času řeší, jak se zbavit nepotřebných věcí, které buď dosloužily, nebo je nevyužíváme, případně jsme je již nahradili něčím lepším, novějším, co poslouží mnohem lépe. Nostalgie nad nepotřebným nábytkem, hračkami, oděvy a domácími potřebami nemá význam, neměli bychom se zbytečně obklopovat „materiálem“, který jen přidělává starosti, musíme jej někam ukládat, a nedej Bože mít jej v bytě, zakopávat o něj a žít jako ve skladišti.

nepořádek v domě

Na některých městských okrajových sídlištích se to řeší velmi účelně – město zajistí kontejner a tam můžete házet, co vás napadne (pochopitelně rozumně – nepatří tam žádný toxický odpad, jako např. staré zářivkové trubice.)

Většinou si však musíme poradit sami, a když nás popadne ten pravý „uklízecí amok“, měli bychom vědět jak a kam vše odvézt.

Kam – seznam sběrných dvorů naleznete na Internetu včetně otevírací doby a telefonního či mailového kontaktu. Je vhodné předem zjistit, co vám přijmou a co ne, abyste pak nebyli nemile překvapeni. Většina starých koberců, nábytku a bytových doplňků, textilií, dřeva, kovu i plastů tu však najde své místo. Na sběrném dvoře vám poradí i jak případně zlikvidovat nebezpečný odpad.

chaos v pokoji

Jak – vyklízením můžete pověřit specializovanou firmu, která tyto služby provádí na klíč, ale je to poměrně drahé. Snazší a levnější je pronájem většího vozu s nákladovým prostorem, případně s přívěsným vozíkem z půjčovny dodávek Praha 4. Pronájem je možný jen na několik hodin, právě po dobu, kdy chcete jen věci naložit, odvézt a vyložit.

Potřebujete k tomu pouze platný řidičák (stačí „Béčko“), vratnou kauci, a vhodné je pokrýt si i vlastní pojištění pro případ poškození vozu vaší vinou. Pečlivě si také pročtěte v nájemní smlouvě podmínky, aby vám byl jasný postup při předání vozu, případně v okamžiku nějakého problému (technické závady, autonehody, poškození auta atp.). Doporučuje se také vozidlo důkladně vyfotit zvenčí i uvnitř, a to jak při převzetí, tak i při předání.

Některé půjčovny mohou zajistit i podpůrné technické prostředky, jako je rudlík, vázací popruhy, a kdo se necítí řídit větší dodávku, lze ji za poplatek pronajmout i s řidičem.