Proč nechcete vlastnit bazén

Bazén zní v letních vedrech jako místo jediného vykoupení od šílených teplot, které ovládají veškeré okolí. Někdy se možná sami zamýšlíte nad tím, proč si soused toto okouzlující zařízení ke svému domovů pořídil a vy jej ještě stále nemáte. Bazén do země ale nemusí být ideálním řešení zchlazení v horkém počasí. Proč tomu tak je můžete právě nyní zjistit. Pokud nejste schopni svému bazénu věnovat alespoň pár minut času denně, na jeho pořízení bude mnohem lepší zapomenout. Ať už se totiž rozhodnete pro jeho zakrytí plachtou či sběr nečistot z vnějšího prostředí speciální síťkou či vysavačem, nějakou tu minutku denně to podle jeho velikosti a zejména blízkého okolí určitě zabere.

hladina bazénu

Péče o vodu a samotnou údržbu stojí také nějaký čas a korunu, a proto pokud již teď víte, že na takové věci si prostor nenajdete, nad koupí bazénu raději ani neuvažujte. Vás bazén totiž bude sice odměňovat chladnou vodou, která vám v horkých letních dnech zajistí ochlazení a příjemné strávené chvíle, ale nějakou péči za tyto služby vyžadovat rozhodně bude. Mnoho úkonů si sice lze v dnešní technologicky pokrokové době ušetřit, ale stále nějakou aktivitu vyvinout prostě budete muset. Pokud stojíte o zapuštěný bazén, připravte se také na to, že do jeho stavby bude nutné investovat patrně větší finanční prostředky, než je tomu u klasických bazénů, které lze na většině zahrad vidět.

žena v bazénu

Na druhou stranu, zapuštěné bazény působí mnohem luxusnějším dojmem a pokud je pro vás plavání opravdu oblíbenou aktivitou, které se věnujete pravidelně, pravděpodobné vám větší investice do něj vadit nebude. Nakonec je nutné říci, že každý typ bazénu vyžaduje určitý druh péče. Některé úkony vám sice zaberou několik minut denně, k provedení těch náročnějších ale možná bude nutné povolat bazénového technika. Bazén je tedy skvělou volbou zábavy, pokud jste milovníky vodního sportu či příjemných chvil v chladné vodě. Naopak jestli si jej chcete na zahradu pořídit jen na okrasu, je dobré si toto rozhodnutí ještě promyslet.