Bankovní vs. nebankovní hypotéka: Kterou zvolit?

Pro mnohé jsou banky stále jedinými poskytovateli hypoték, přitom to není vůbec pravda. V posledních letech je začaly nabízet i nebankovní společnosti. Mnoho lidí se mylně domnívá, že nebankovní půjčky jsou stále nevýhodné produkty se skrytými poplatky, kterým se vyplatí vyhnout. To ale rozhodně není pravda! Pro spoustu lidí znamenají mnohdy jedinou záchrannou stanici, když před nimi banka zavře dveře. Nebankovní společnosti jsou totiž mnohdy benevolentnější a nabízejí výhodné úvěry i lidem, kterým banka odmítla peníze půjčit.

podpis smlouvy

Do tíživé finanční situace se v dnešní uspěchané době může dostat každý a mnozí z nás pak řeší, jak takou existenční krizi zažehnat a překonat. Naše první cesta povede s největší pravděpodobností do bank, která by nám měla být oporou v dobách nejtěžších. Jenže má to jeden háček, banka půjčuje převážně žadatelům, kteří v žádné finanční tísni nejsou. I možná z tohoto důvodu začaly vznikat nebankovní společnosti, které na takové žadatel čekají s otevřenou náručí.

Pravidelný příjem

stavební plány

Pravidelný příjem je jednou z požadavků bank na schválení úvěru. Jenže ne každý může výši aktuálního příjmu doložit. Nevýhodu je i pracovní smlouva na dobu určitou nebo výpovědní lhůta, i v těchto případech budete na kladné vyřízení čekat jen marně. Problém mohou mít i osoby samostatně výdělečně činné, jejíchž příjem se měsíc od měsíce mění. Možným řešením je osvč hypotéka Fahd.cz, kterou nabízí právě nebankovní společnosti.

Záznam v registru dlužníků

Druhý nejčastější důvod zamítnutí řady bank. Historie vaší platební morálky se pravidelně ukládá do nejrůznějších registrů dlužníků. Pokud jste se někdy v minulosti potýkali s nemožností splácet, s největší pravděpodobností bude vaše jméno v registru dlužníků figurovat. Nebankovní společnosti jsou však v tomto ohledu daleko benevolentnější a i přes negativní záznam mohou nakonec hypotéku schválit.