Raději elektrokoloběžku?

V současné době je na trhu opravdu velký výběr elektrokoloběžek. Oblíbili si je nejen mladí lidé, ale dobrými pomocníky se staly i starší generaci. Využívány jsou především ve městech. Na cestách do školy a do práce. Slouží i jako moderní způsob trávení volného času. Starší lidé si na nich dojíždějí na nákupy a za přáteli. Průměrná rychlost, která se dá na elektrokoloběžce dosáhnout, je třicet kilometrů v hodině.
Jízda na elektrokole
A čtyřiceti kilometrovou dojezdnost má většina z nabízených modelů. Na těch výkonnějších urazíte až sto kilometrů. Výhodou menších typů je, že mívají skládací konstrukci. Koloběžku tak můžete sebou vzít i do vzdálenějších míst a zkombinovat s jiným způsobem cestování. Robustnější typy jsou vybaveny sedátkem, které bude usnadňovat cestování všem, kteří mají zdravotní problémy s chůzí. Na elektrickou koloběžku se nasedá přímo z chodníku a majiteli tak nehrozí ztráta rovnováhy. Maximální nosnost bývá až sto padesát kilogramů. Na vybrané elektrokoloběžky bývá poskytována pětiletá záruka.

Jízda na elektrokoloběžce

Nebo elektrokolo?

 
Elektrokola si získala oblibu hned po uvedení na náš trh. Přivítali je všichni, kteří rádi sportují. Slouží nejen k výletům do přírody, ale mnozí je požívají k cestě do práce. Jejich elektromotory, které už dneska umožňují až sto padesáti kilometrový dojezd, usnadní výlety i do vzdálených míst. Ještě před jejich pořízením je potřeba rozmyslet, na jakém terénu na něm budete jezdit nejčastěji. Vybrat je možno ze čtyř druhů kol: horských, krosových, trekových a městských. Hlavním přínosem pro majitele elektrokola je fakt, že na něm vyjede jakýkoliv kopec, cestou se nezapotí a nebude tolik namáhat klouby. Proto jsou hojně využívána i seniory. Hlavně typy s plným odpružením, které umožňují příjemnou jízdu i na členitém terénu. Před nákupem nového elektrokola využijte možnosti ho vyzkoušet. Jenom tak si vyberete nejvhodnější typ.