Kde se využívá plastová obálka

Na rozdíl od populární představy, obálka nemusí vždy sloužit pouze k posílání dopisu. Příkladem může být mimo jiné i plastová obálka. Ty totiž běžně na poště nepotkáte, ačkoliv je můžete koupit prakticky v každém papírnictví. Proč?

 

Nejprve je třeba říci, že pro posílání dopisů by byl tento typ absolutně nevhodný. Problémem je nejen jeho průhlednost, což je vada, kterou lze velmi snadno odstranit. Stačí jej jen nabarvit neprůhlednou barvou, a problém je vyřešen. Ne, je tu ještě něco jiného.

 

obalka5

 

Potíž je především ve vlastnostech materiálu, jako je jeho tuhost a váha. Nezapomínejme, že cena za dopis se počítá podle váhy. A všichni víme, že plast váží podstatně více, než papír. Zvyšovalo by to tak cenu zásilky, což by jistě nevadilo poště, ovšem odesílatelé by již byli nadšení méně.

 

Dále je tu i problematika zapínání. Musí být totiž uzavřena tak, aby se do ní nikdo nepovolaný nemohl dostat, a to z důvodu minimalizace krádeže jak v průběhu zasílání, tak během pobytu ve schránce. Papírový typ snadno roztrhneme, plastový nikoliv. A věci jako patent či suchý zip nelze použít, neboť jej může otevřít každý.

 

obalka3

 

Ale kde je tedy najdeme? Možná se to bude zdát zvláštní, ale použití mají i v domácnostech. Vyrábí se v nejrůznějších velikostech, a jsou používány především k uchovávání například dokladů či jiných důležitých dokumentů.

 

Díky plastu jsou chráněny před poškozením, ať už roztrhnutím nebo rozmočením, a jelikož je obálka průhledná, lze velmi snadno na první pohled poznat, co zrovna tato obsahuje. Možná to mohou být faktury za plyn či za elektřinu, možná účty za telefon. Každopádně je to dobrý způsob, jak tyto papíry uchovat.

 

Další místo, kde se tento typ obálek používá, jsou úřady.  Jsou využívány ke stejnému účelu, jako v domácnosti. Jistě, šanony jsou stále ještě obvyklejší, avšak i tento produkt si získává stále větší oblibu.

 

Jak je vidět, není třeba ani tento výrobek zatracovat. I on má v našich životech své místo.